Yazı Tahtası Yüzeyleri

 

Yazı tahtaları 3 farklı yüzeyden üretilmektedir. Bunlar; laminat yüzey, manyetik sac yüzey ve çelik emaye yüzeydir. 

 

Laminant Yüzey Yazı Tahtası: Yüzeyi (yazı yazılan kısmı) laminant yüzey olmasından dolayı bu adı taşımaktadır. Bu ürünün tamamı yerli üretim olup ithal malzeme kullanılmamaktadır. Kolay yazılabilme ve silinebilme özelliğine sahip olup, parlama minimuma indirgenmiştir.

 

Manyetik Sac Yüzey Yazı Tahtası: İthal yüzeyden imal edilen bu ürün grubumuz mıknatıs ile çeşitli görseller tutturabilme özelliğine sahiptir. Metal saç üzerine dökülen özel boyası ile pişirilerek yazı yazılacak yüzey oluşturulur. Emaye yazı tahtalarına göre ortalama %30 civarında daha uygun fiyatlıdır. Manyetik yazı tahtaları sadece beyaz renkte üretilmekte olup, tebeşir ile yazılan modeli bulunmamaktadır.

Yazı tahtasının arka yüzeyi galvaniz ile kaplanmış olup, duvardan gelebilecek nem önlenmekte ve ısı farklılığı minimuma indirgenmektedir.

 

Emaye Yüzey Yazı Tahtası: Çelik Emaye veya Seramik yüzey olarak da adlandırılır. Emaye yüzey ithal olup, en uzun ömürlü yazı tahtası çeşididir. Emaye (Çelik Emaye Seramik yüzey) yazı tahtaları beyaz, yeşil ve mavi renkte üretilmektedir. Yazı tahtasının arka yüzeyi galvaniz ile kaplanmış olup, duvardan gelebilecek ve zaman içerisinde yazı tahtasına zarar verebilecek nem önlenmekte ve ısı farklılığı minimuma indirgenmektedir. Beyaz emaye yazı tahtaları yarı mat özelliğe sahip olduğundan dolayı projeksiyon yansıtılması durumunda herhangi bir parlama yapmaksızın projeksiyon perdesi olarak ta kullanılabilmektedir.